حضور کیفیت کوشان پارس در نمایشکاه تجهیزات پزشکی و دارویی ۲۰۲۴

نمایشگاه ایران هلث به عنوان دومین رویداد بزرگ در حوزه تجهیزات و خدمات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، دارویی در منطقه که سالانه تعداد زیادی از شرکت های توانمند در آن حضور دارند، فرصتی مغتنم برای شرکت های فعال داخلی و بین المللی است. در این صنعت، دستاوردها و محصولات آنها در معرض بیش از ۲۵۰۰۰ بازدیدکننده متخصص و دست اندرکاران این صنعت قرار می گیرد و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازار و جهت گیری این رشد، صنعت، فعالیت ها و نوآوری های آتی آن را هدایت می کند.
عنوان کامل نمایشگاه:
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی ، دندانپزشکی، دارویی و آزمایشگاهی
تاریخ برگزاری:
۲۹ اردیبهشت الی ۱ خرداد ماه ۱۴۰۳

حضور کیفیت کوشان پارس در نمایشگاه تجهیزات پزشکی ۲۰۲۳

احتراماً بدینوسیله شرکت کیفیت کوشان پارس، به عنوان اولین آزمایشگاه ملزومات و تجهیزات پزشکی، از تمامی متخصصان و صنایع حوزه پزشکی و تجهیزات پزشکی کشور دعوت می‌نماید تا از غرفه این شرکت،  واقع در سالنA4 در شهر نمایشگاهی آفتاب دیدن فرمایند. زمان: ۱۸ الی ۲۱ مهرماه ۱۴۰۲

حضور کیفیت کوشان پارس در سی امین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته

از تمامی متخصصان و علاقه مندان دعوت میگردد تا از غرفه کیفیت کوشان پارس در سی امین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته در پاویون شرکت های دنش بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی بازدید فرمایند

نانوساختارهای موجود در شیر، کلید درمان دو بیماری گوارشی است

پژوهشگران سنگاپوری نشان دادند که وزیکول‌های خارج سلولی موجود در شیر می‌تواند ایمنی روده و کیفیت باکتری‌های روده را بهبود داد و روی درمان سندرم نشت روده و التهاب روده موثر باشند.

سد روده برای جذب مواد مغذی و جلوگیری از نشت مواد مضر به جریان خون بسیار مهم است. در شرایط بیماری، اختلال در سد روده ممکن است نفوذپذیری آن را افزایش داده و منجر به نشت روده شود.

فهرست آخرین فرآورده های تحت پوشش استاندارد اجباری برای تولیدات داخلی و صادرات و واردات/ ۱۶ استاندارد

طبق اطلاعیه سازمان ملی استاندارد در اجرای مفاد تبصره یک مادّه ۱۴ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، فهرست آخرین فرآورده های تحت پوشش استاندارد اجباری برای تولیدات داخلی و صادرات و واردات که در کمیته های ملی مربوطه مورد تصویب قرار گرفته ، به شرح ذیل جهت اطلاع عموم آگهی گردید:

تبریک عید سعید فطر

عید فطر ضیافتی است برای پایان این میهمانی

عید فطر پاداش افطارهای خالصانه و بجاست

عید فطر قبولی انفاق‌های به قصد قربت است

عید فطر پایان نامه دوره ایثار و گذشت است

عید سعید فطر، عید آسودگی از آتش غفلت و رهیدگی از زنجیر نفس بر میهمانان حضرت حق مبارک باد

اطلاعیه استانداردهای ۲۱۷۵۹، ۱۶۳۸۱ و ۲۳۱۷۵ – صنایع غذایی و بسته بندی

آخرین فرآورده های تحت پوشش استاندارد اجباری برای تولیدات داخلی و صادرات و واردات
استانداردهای ۲۱۷۵۹، ۱۶۳۸۱ و ۲۳۱۷۵ – صنایع غذایی و بسته بندی ابلاغ شد
در اجرای مفاد تبصره یک مادّه ۱۴ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد فهرست آخرین فرآورده های تحت پوشش استاندارد اجباری برای تولیدات داخلی و صادرات و واردات که در کمیته های ملی مربوطه مورد تصویب قرار گرفته ، به شرح ذیل جهت اطلاع عموم آگهی گردید.

دوره توجیهی مدیران کیفیت (آشنایی با شرح وظایف) واحدهای تولیدی و خدماتی

دوره آموزشی کار با سامانه‌های کاربردی مدیران کنترل کیفیت در اداره کل استاندارد استان تهران (۴ ساعت)

ساخت ابزاری که می‌تواند هزینه تشخیص طبی را کاهش دهد

نئوم پپتیدهای (Neuome Peptides)، یک شرکت مستقر در سنگاپور، با استفاده از یادگیری ماشین و الگوریتم‌های ثبت شده، پلتفرمی برای تشخیص نشانگرهای زیستی ایجاد کرده است.

این شرکت با موفقیت پپتیدهای خاص را برای اتصال به نشانگرهای زیستی از پیش تعیین شده و اثبات شده برای بیماری‌های قلبی عروقی طراحی کرده و در حال حاضر در حال توسعه حسگرهای تشخیصی مؤثر است. استفاده از پپتیدهای کوچک، کونژوگه با نانوذرات طلا، تعادلی میان حساسیت بالا و انتخاب‌گری فراهم می‌کند و نتایج بسیار دقیق و سریعی را ارائه می‌کند.

هر ساله بیماری‌های قلبی عروقی باعث مرگ و میر ۳٫۹ میلیون نفر در اروپا می شود. محصول Truheart ™، یک روش مراقبتی برای تشخیص سندرم حاد عروق کرونر که می‌تواند در طی ۳-۵ دقیقه نتایج قابل اعتمادی را ارائه کند. در این فناوری، با استفاده از قطره خونی که از انگشت دست گرفته می‌شود، نشانگرهای مهم، تروپونین I و T و میوگلوبین اندازه‌گیری می‌شود. در مراحل پیشرفته تحقیق و توسعه به آزمایش‌های بالینی نیاز است.

این محصول می‌تواند یک تغییردهنده بازی باشد و به بیماران این امکان را می‌دهد که برای این شرایط بالقوه کشنده به راحتی در خانه خود این آزمایش را انجام داده و به نتایج قابل قبول بدون نیاز به آزمایشگاه برسند.

این فناوری در مقایسه با استانداردهای صنعت، منحصر به فرد و مقرون به صرفه خواهد بود. کارتریج‌های پوشیده از پپتید آن تنها ۲ دلار هزینه دارند، در حالی که هزینه خوانش با دستگاه‌های الکترونیکی ۸۰ دلار خواهد بود. این فناوری همچنین نتایج کمی را برای نشانگرهای زیستی قلبی ارائه می‌دهد.

کنترل کیفیت نانوپوشش‌ها در بسته‌بندی قابل بازیافت مواد غذایی

با همکاری صنعت و دانشگاه، ابزاری برای مشخصه‌یابی و تولید مواد بسته‌بندی ساخته شده است که می‌تواند به بازیافت بهتر و سریع‌تر مواد کمک کند.

در سراسر اتحادیه اروپا، سالانه بیش از ۳۰۰ میلیارد قطعه از بسته‌بندی‌ها بازیافت نمی‌شود چرا که در آن‌ها مخلوطی از مواد مختلف استفاده شده است. از طرف دیگر بسته‌بندی تک‌ماده‌ای به راحتی قابل بازیافت است. با این حال، برای محافظت از محصولات ظریف با استفاده از تنها یک ماده و برای این که به همان خوبی مواد مرکب محافظت انجام شود، باید بسته‌بندی با لایه‌های محافظ بسیار نازک پوشانده شود. مرکز تحقیقاتی Fraunhofer IPM در حال توسعه یک سیستم اندازه‌گیری نوری است که امکان کنترل کیفیت درونی این لایه‌های محافظ را فراهم می‌کند.